BEAT UP

Taneční skupina BEAT UP v čele s jejím zakladatelem Fidlim stála u zrodu české taneční street dance scény hned po revoluci začátkem 90tých let minulého století.
V průběhu vice jak 20 let získala titul Mistra Světa v hip hop teamech, působí s vlastními představeními v Národním divadle, díky několika mistrovským titulům ve street dance choreografiích, získáním ocenění tv show Taneční skupina roku a organizováním předních českých a mezinárodních tanečních soutěží patříme k absolutní špičce v ČR.

Taneční skupina Beat up se v oblasti street dance specializuje na:

•   tuzemské i mezinárodní soutěže v kolektivních choreografiích
•   battle soutěže - kolektivní i individuální soutěže formou tanečního souboje
•   divadelní projekty (Divadlo Reduta street dance show, Vánoční show atd.)
•   komerční projekty (prezentace Toyota, Microsoft, Renault, T-mobile atd.)
•   taneční módní přehlídky (např. v rámci STYLU na BVV)
•   Dance no drugs - národní akce zaměřená proti drogám
•   Pořádání soutěží - MČR Beat Street, Street Dance Kemp Europe,
    Dance Life Expo
•   Pořádání workshopů zahraničních hvězdných choreografů

ZAREGISTRUJ SE ONLINE ZDE!

Jaké styly vyučujeme? Klikni pro videoukázky!Hip Hop Dance

Hip Hop Dance

na hip hop music. moderní styl tance kombinující různé funk styly, jazzový rytmus , hudební předloha dle posledních trendů hip hop music. MTV je v podstatě plné tohoto typu tance. Důraz je kladen na práci rukou, jemný pohyb vrchní části těla, klouzavé pohyby nohou, vlnivý a izolovaný pohyb.

House dance

House dance

na deep house music. druh urban tance koncentrovaný na práci nohou s funky postojem, oblíbený zejména v New Yorku a dnes již v celé Evropě. House je mix různých stylů jako salsy, uprocku, jazzu, stepu, jazz rocku a dalších prováděny do house hudby (elektronický styl).

Locking

Locking

na funky music. rychlé a ostré pohyby doplněné o vybrané pohyby nohou. Charakteristická je tzv. "lock pozice", styl vytvořený před 30 lety Don Campbellockem společně se skupinou Lockers v Los Angeles. Pravý funk, bohatý styl a ladnost, živé pohyby, improvizace a zábavný charakter dotváří celkový dojem.

Popping

Popping

na funky music. trhané kontrakce svalů, zejména pažemi, rameny, břichem, krkem, doplněné o práci nohou. Dojem je podobný robotickému tancování, ale do rytmu, zejména do beatu. Popping je podstatný element hip hopové taneční kultury, ať už oldschoolový nebo new schoolový.

New jack swing - hype

New jack swing - hype

na hip hop 90s. tanec inspirovaný hudbou konce 80tých a začátku 90tých let. Především různé krokové variace, swingování do pumpujícího beatu, Základním prvkem je "running man" - simulace běhu, ale jste na místě, u nás známý jako SNAP podle kultovní skupiny. A spousta dalších krokových variací. New jack swing - tanec inspirovaný hudbou konce 80tých a začátku 90tých let. Především různé krokové variace, swingování do pumpujícího beatu, Základním prvkem je "running man" - simulace běhu, ale jste na místě, u nás známý jako SNAP podle kultovní skupiny. A spousta dalších krokových variací.

Wackin'

Wackin'

Waacking/Punk style je streetovy/klubovy tanec, sahajici svymy koreny az do pozdnich 60.let v New Yorku. Pocatkem 70.let se tento styl ujal zejmena v LA, kde se ujal mezi tanecniky hlavne cerne a latino komunity, pouzivajici rychle pohyby rukou, pazemi a telem do rychlych beatu disco music. Mezi hlavni zakladatele a 'rodici' waackingu jsou Tyrone Proctor a Jeffrey Daniel mimo jine tanecnici Soul Trainu. Dalsi dulezita jmena jsou Anna 'Lollipop' Sanchez, Shabba Doo, Princess Lockeroo, Jody Watley a dalsi..

Krump Dance

Krump dance

na krump beat music a rap. agresivní emocionální tanec. Pohyb zahrnující Chest Pops, Stomps, švihy paží. Tanec zahrnuje rychlé výpady, prvky afrického Tribal dance - domorodého obřadu s prvky pantomimy. Krump - taneční vyjádření emocí, vzteku a "bojové" nálady.